1 października 2011

Baśń o Scrapowej Wróżce

Dziś trochę nietypowo :) Anuszka rzuciła nam na Scrapujących Polkach ATCiakowe wyzwanie dotyczące baśni/bajki. Początkowo chciałam stworzyć historię o złych mocach, okrutnych wiedźmach, ATC mroczne i tajemnicze. Ale... w mojej głowie wczoraj wieczorem wykiełkował pomysł na baśń o Scrapowej Wróżce i tak się to do mnie przyczepiło, że już nie mogłam zrobić nic innego :) Poniższe ATC stanowi ilustrację do zamieszczonej w tej notce baśni.
UWAGA: przedstawiona tutaj bajka jest mojego autorstwa i NIE ZEZWALAM na jej wykorzystywanie (w całości lub we fragmentach) bez mojej wyraźnej zgody!

Baśń o Scrapowej Wróżce

Za siedmioma pudłami, za siedmioma komódkami, w najodleglejszym scraproomie świata żyje sobie Scrapowa Wróżka. Otacza się Ona pięknymi przedmiotami: barwnymi, papierowymi kwiatami, migoczącymi w słońcu, kolorowymi kryształkami, wzorzystymi motylami... Scrapowa Wróżka prowadzi bardzo radosny, twórczy żywot. Prawie nikt nie chce Jej kwiatów - bo nie pachną, prawie nikt nie chce Jej klejnotów - bo nie są prawdziwe, prawie nikt nie chce Jej motyli - bo nie potrafią ulecieć w przestworza... Jak w każdej bajce, tak i w naszej: pewne słowa są kluczowe. Dla nas kluczowym słowem jest: prawie.

Istnieje bowiem dość wąskie grono Wybranych. Tylko Wybrani wiedzą o istnieniu Scrapowej Wróżki i potrafią docenić oferowane przez Nią skarby. Wybrani nazywają się Scraperkami i Scraperami. Oni bowiem urodzili się pod znakiem nożyc, a żywot Ich został naznaczony papierem, klejem i wiecznym nieładem. Scraperki i Scraperzy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, ponieważ dzięki Scrapowej Wróżce odkryli pasję, która dostarcza Im mnóstwo radości.

Świat poza scraproomami bywa jednak szary, smutny i niepokojący. Złe Moce często próbują odebrać Wybranym radość tworzenia, stawiając przed Nimi problemy, brak czasu, nawał obowiązków, choroby, niechęć i inne złe rzeczy. Scrapowa Wróżka nauczyła się jednak walczyć ze Złymi Mocami: powołała do życia swych nieodłącznych towarzyszy: uskrzydlającą, podrywającą do twórczego lotu Wenkę oraz beztroskiego, nieco roztrzepanego w twórczym nieładzie Wyzwanka.

Wenka i Wyzwanek to najlepsi pracownicy Scrapowej Wróżki oraz najwspanialsi przyjaciele Scraperek i Scraperów. Gdy tylko ktoś odnosi wrażenie, że nie ma pomysłu na stworzenie nowej kartki, scrapa, notesu.. - pojawia się Wenka, bierze Go za rękę i na swoich trzech balonach: Inspiracji, Pomysłu i Chęci unosi Go wysoko, wysoko ponad niechęć i rezygnację. Wyzwanek z kolei czuwa nad Duchem Bezrywalizacyjnej Walki, w Jego opiece spoczywają bowiem morale scrapowych szeregów. Kiedy Wyzwanek widzi, że jakaś Scraperka, bądź Scraper obija się, nie znajdując w sobie motywacji do tworzenia, przybywa, stawiając przed delikwentem nowe, inspirujące, pełne twórczego rozwoju wyzwanie, którego po prostu nie wypada nie podjąć.

Wszystkim poczynaniom Scrapowej Wróżki, Wenki i Wyzwanka przygląda się nieustannie zdziwiony Biały Króliczek, za którym wszyscy gonią, a którego nikt nie potarfi złapać. Ale to już zupełnie inna historia...

Niniejszą baśń dedykuję wszystkim Użytkownikom portalu Scrapujące Polki :)


Materiały: papier ILS, mini Tildka od Marty S.:*, kwiatuszki od Mizi :*, samoprzylepne kryształki ze scrapcomu, a reszta to pocięte pocztówki i sklepowe kartki urodzinowe :)

8 komentarzy:

 1. Cudowna bajka!!! mogę ją sobie wydrukować, ozdobić i powiesić przy biurku?? proszę:]

  OdpowiedzUsuń
 2. pytam bo to chyba by było wykorzystywanie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna bajka i cudowny Ateciak:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny ateciak, bajka- super;)

  OdpowiedzUsuń
 5. No, no, no :) świetna baśń i cudne ATC! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny ATC-iak, a bajka rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kasiu, dziękuję za dedykację :)
  świetna bajeczka i ateciak również... o niebo lepszy niż ciemne moce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna bajka! Poczułam się przez moment jak w krainie czarów :)

  OdpowiedzUsuń