26 kwietnia 2015

Niedzielny Poradnik #3: 5 powodów, dla których warto kupić ręcznie robioną kartkę

Witajcie!

Tak się niestety złożyło, że przez cały tydzień nie mogłam Wam pokazać żadnej mojej pracy - stworzyłam ich w sumie jakieś 6, ale póki co żadnej nie mogę pokazać, żeby nie zepsuć niespodzianki :P Dlatego notka po notce jest tekstowa, bez zdjęć. Nadrobimy w przyszłym tygodniu! :-)

Kolejna niedziela - kolejny temat rękodzielniczy do omówienia :-) Dziś odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego warto kupować rękodzieło (na przykładzie ręcznie robionych kartek, ale można to odnieść do każdej innej dziedziny rękodzieła):

1. Dajesz coś unikatowego - obdarowana przez Ciebie osoba otrzymuje coś, czego nie dostanie nikt inny. Nie istnieje druga identyczna rzecz, dlatego darując komuś taką wyjątkową kartkę sprawiasz, że i ten ktoś poczuje się wyjątkowo :-)

2. Możesz w pełni dopasować kartkę do odbiorcy - masz wpływ na kształt, kolorystykę, motywy, które się pojawią, napisy, jakie zostaną zamieszczone na kartce. Kupując gotową kartkę w sklepie, jesteś skazany na konkretne kolory, napisy, dodatki.

3. Masz pewność, że płacisz za wysoką jakość - osoba, wykonująca rękodzieło, nie jest tak anonimowa, jak ktoś, kto stworzył projekt pocztówki, sprzedawanej w milionach egzemplarzy ;-) Dlatego my, rękodzielnicy, w sposób szczególny dbamy o jakość naszych dzieł, bo świadczymy za nie naszym nazwiskiem, naszą marką. Musimy walczyć o klienta, więc zrobimy, co w naszej mocy, by był zadowolony z naszej pracy i by w przyszłości zechciał do nas wrócić i złożyć kolejne zamówienia :-) Materiały do rękodzieła również są wysokiej jakości, papiery scrapbookingowe są produkowane w technologii, zapewniającej trwałość kolorów na wiele, wieeeele lat.

4. Udowodnisz, że upominek jest przemyślany - a obdarowana osoba na pewno to doceni. Sam fakt, że znalazłeś wykonawcę kartki, przekazałeś, co powinno się na niej znaleźć, może nawet w jakimś stopniu sam wymyśliłeś, jak ma wyglądać, no i zdecydowałeś się za nią zapłacić nieco więcej, niż w sklepie, sprawi, że zyskasz w oczach obdarowanego. Każdemu, kto otrzyma ręcznie robioną kartkę, wykonaną specjalnie dla niego, będzie miło, bo świadczy to o Twoim zaangażowaniu - dla tej osoby chciało Ci się zrobić coś więcej, niż wejść do sklepu, złapać za pierwszą lepszą kartkę, zapłacić i zapomnieć o sprawie.

5. Możesz dopasować funkcjonalność kartki do jej przeznaczenia - kupując gotową kartkę w sklepie, nie możesz poprosić o dorobienie kieszonki na prezent pieniężny, nadrukowanie własnych życzeń, dodanie w środku zdjęcia. U mnie możesz :-) Możesz też dopasować upominek do kartki, np. dając komuś kartkę i album, stanowiące komplet :)

***
Kiedyś jedna z Klientek napisała mi, że uwielbia zamawiać u mnie kartki, bo gdy je wręcza, to ludzie są nie tylko pozytywnie zaskoczeni, ale i wzruszeni. Sklepowa kartka nigdy nie wywoła tak wielu pozytywnych emocji u odbiorcy, jak kartka ręcznie robiona, w pełni spersonalizowana, wykonana z pasją. Zapraszam do zamawiania prac :-)

***
A za tydzień będzie o nietypowych formach kartek okolicznościowych! Omówimy poszczególne rodzaje, ich zalety oraz wady, pokażę też zdjęcia przykładowych prac. Zapraszam! :)

Pozdrawiam serdecznie,

Kasia


1 komentarz:

  1. Jak ja lubię czytać te Twoje poradniki, świetne napisane :)

    OdpowiedzUsuń