3 maja 2015

Niedzielny Poradnik #4: Pomysły na oryginalny prezent ślubny

Witajcie!

Zaczął się maj, a w raz z nim rozpędu nabrał sezon ślubny. Wiele osób ma zwykle problem z wyborem upominku dla Młodej Pary. Czasem nie chcemy dawać pieniędzy, tylko podarować coś od serca, jakąś wyjątkową pamiątkę, która będzie Młodym przypominać o tym wyjątkowym dniu. Ale co tu wybrać? Sztućce, ręczniki, zastawa stołowa, a może nowe żelazko? Co kupić Młodej Parze na prezent? A może odejść od praktycznego podejścia i wybrać coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego? Scrapbooking oferuje takie właśnie prezenty! Oto kilka najciekawszych propozycji:

1. Pamiątkowy album ślubny - ręcznie robiony album, który może wystąpić w różnych wariantach:
a) zawierać zdjęcia i notatki, obrazujące historię związku Młodej Pary od poznania się do dnia ślubu
b) album z pustymi miejscami, przygotowanymi na wklejenie zdjęć z dnia ślubu
c) album na zdjęcia ślubne oraz na zdjęcia z życia Młodej Pary w pierwszych miesiącach po ślubie
d) album podróżniczy, specjalnie na zdjęcia z podróży poślubnej - świetny, gdy Państwo Młodzi wybierają się w jakieś wymarzone miejsce na długie wakacje

Można, oczywiście, dowolnie łączyć powyższe konfiguracje, tworząc tak naprawdę album idealnie dopasowany do potrzeb :-)
Do albumu można przygotować pasujące pudełko, a na wewnętrznej okładce można wkleić życzenia dla Młodej Pary i/lub kopertę na prezent pieniężny. Taki album z pewnością będzie docenionym upominkiem, który pozwoli zachować najpiękniejsze wspomnienia :-)
2. Przestrzenna ramka na podobraziu malarskim - idealny prezent ślubny! Wybrane zdjęcie Młodej Pary, np. z sesji narzeczeńskiej, z dnia zaręczyn, albo jakieś inne ulubione foto Młodych, można oprawić za pomocą przestrzennych dekoracji. Kolorystykę ramki można dopasować do kolorów ze zdjęcia, lub do pomieszczenia, do którego obraz będzie przeznaczony. Istnieją różne wymiary podobrazi, więc można stworzyć jedną większą ramkę, albo spójne kompozycyjnie dwie, czy trzy mniejsze rameczki, stanowiące komplet.


3. Stojąca ramka na zdjęcie. Ramek foto jest w sklepach całe mnóstwo, ale Młodej Parze można podarować wyjątkową ramkę na ślubną fotografię! Drewnianą ramkę ze sklepu można ozdobić w taki sposób, by stała się oryginalną, spersonalizowaną pamiątką. Można na niej umieścić imiona młodych, ich inicjały, albo datę ślubu, można dodać wybrane motywy, albo nawiązać kolorystyką ramki do kolorów przewodnich ślubu i wesela... :-) Taka ramka na pewno zostanie wykorzystana do ekspozycji ulubionej ślubnej fotki!4. Ręcznie robiona Księga Gości. Księga Gości to piękna pamiątka dla Młodej Pary. Jeśli nie zależy nam na robieniu ogromnej niespodzianki, możemy na kilka miesięcy przed weselem zaproponować Młodym, że w ramach prezentu otrzymają ręcznie robioną Księgę Gości. Ustalmy z Młodymi kolorystykę, ilość stron, wielkość Księgi oraz to, czy mają się w niej znaleźć strony na dodatkowe fotografie, lub już z wklejonymi zdjęciami. Takie połączenie kart na życzenia od Gości Weselnych z ładnie oprawionymi zdjęciami Narzeczonych to świetna pamiątka!


5. Ręcznie robiona kartka ślubna. Może nie nadaje się na samodzielny upominek, ale jako świetny dodatek do prezentu, jest wręcz idealna! Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach większość Gości decyduje się na prezent w postaci pieniędzy - w ręcznie robionej kartce okolicznościowej można dorobić specjalną kieszonkę, w którą wsuwa się banknoty. To bardzo elegancki sposób na wręczenie komuś gotówki! Na froncie kartki mogą się znaleźć imiona Młodych oraz data ślubu, można również wkomponować w kartkę Ich zdjęcie. W sklepie nie kupicie takiej wyjątkowej, dopasowanej do wydarzenia kartki! :-)6. Ślubny scrap - podobnie, jak ramka na podobraziu malarskim, może być dopasowany do zdjęcia. Gotowy scrap można oprawić w ramkę (o takim przeznaczeniu muszę wiedzieć wcześniej, by zostawić kilka cm marginesu), włożyć w antyramę (wtedy praca musi być płaska), lub nakleić na deskę i używać jako stojącą dekorację.Mam nadzieję, że udało mi się co nieco podpowiedzieć w kwestii prezentów ślubnych. Oprócz wyżej wymienionych rzeczy, mogę wykonać dekorację opakowania na alkohol, przygotować skrzynkę na kartki i pamiątki ze ślubu, a jeśli znacie jakąś Młodą Parę, która ceni sobie oryginalność, odeślijcie ją do mnie - przygotuję zaproszenia ślubne, winietki, etykietki na alkohol i podziękowania dla Gości, Rodziców i Świadków! :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Kasiaps. Szukasz innych artykułów na temat rękodzieła? Chcesz się dowiedzieć, dlaczego rękodzieło jest drogie, albo jakie są powody, dla których lepiej kupić ręcznie robioną kartkę, niż kartkę ze sklepu? TUTAJ znajdziesz inne ciekawe teksty i porady mojego autorstwa, zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz